01.03.2023

Okiem stażysty: niezwykła historia moto-miłośniczki

W PIA cenimy różnorodność – to właśnie ona napędza nas do rozwoju i podsyca głód wiedzy. Dlatego cieszymy się, gdy na nasz staż odpowiada tak wiele osób – w tym również kobiet! W niniejszym artykule mamy przyjemność rozmawiać z Kasią Czekaj, Asystentką Doradcy Serwisu VW w Porsche Połczyńska VW, która jako nasza stażystka, opowiada, jak znalazła u nas swoje miejsce. Zapraszamy do lektury!

 

Możesz powiedzieć, w jaki sposób dowiedziałaś się o naszym programie dla stażystów?

Motoryzacja od najmłodszych lat była moją największą pasją. Myślę, że mam to zapisane w genach – większość członków mojej rodziny pracuje w tej branży. Dlatego gdy w trakcie rozmowy z kuzynem dowiedziałam się o programie realizowanym przez Porsche Holding, postanowiłam aplikować. Dziś wiem, że był to strzał w dziesiątkę!

W ramach stażu uczestnicy biorą udział we wszystkich zadaniach pracowników PIA. Opisz proszę, jak to wygląda w Twoim przypadku? Czy Twój dzień jest jak rytuał, który powtarzasz, czy też ciężko w nim o rutynę?

Do moich obowiązków należy bieżąca obsługa odbiorców usług serwisowych, jak również sporządzanie dokumentacji technicznych oraz rozliczanie zrealizowanych zleceń. Zadania, jakie wykonuję są tak naprawdę bardzo zróżnicowane, każdy przypadek jest inny. Lubię to, ponieważ dzięki temu nie wpadam w monotonię i cały czas uczę się nowych rzeczy.

Jak wiesz, w PIA cenimy otwartość, szacunek, pracę w zespole i zaangażowanie. Jakie dostrzegasz korzyści z pracy w tak niejednolitym miejscu pracy? Z pewnością musi być ich wiele.

Jak już wspominałam wcześniej, każdy przypadek to inna historia. Różnorodność daje mi przestrzeń do szybszej nauki, zaś wsparcie zespołu pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji. To ostatnie jest dla mnie szczególnie ważne, ponieważ profesjonalizm i ogromna wiedza moich Kolegów i Koleżanek z PIA motywuje i rozwija chęć do dalszej nauki. Więc tak naprawdę oba te czynniki – miejsce, jak i ludzie, podsycają moje ambicje i sprawiają, że chcę się rozwijać w tej branży.

To bardzo miłe, że tak myślisz! Jestem przekonana, że Ty również masz dobroczynny wpływ na swój zespół. A co w takim razie poleciłabyś innym, którzy podobnie jak Ty, chcieliby wziąć udział w stażu PIA? Czy istnieje sposób, aby przygotować się do udziału?

Myślę, że prawdziwa miłość do motoryzacji to podstawa. Dlatego jeśli ktoś czuje, że branża automotive to właściwa droga, nie warto chować swoich ambicji do szuflady, a zawalczyć o swoje marzenia. Dodam, że ja już po kilku dniach w PIA wiedziałam, że to moje miejsce, a każdy następny dzień tylko utwierdzał mnie w tym przekonaniu. Tym bardziej więc cieszę się, że dostałam szansę, by opowiedzieć tu swoją historię. Być może właśnie w ten sposób pomogę komuś podjąć decyzję o zaaplikowaniu na staż. Bo na pewno warto!