Transformation & Data Analyst (f/m/d)

Warszawa | Administracja

Twoje zadania

  • contributing to projects to drive automation and streamlining of business process and reporting
  • identifying opportunities to optimize and digitize the processes in scope
  • implementing and developing of modules, scripts, tools and applications supporting business processes;
  • driving continuous improvement and standardization of processes
  • translating business stories into technical deliverable requirements
  • managing data (including its quality), data modelling, developing visualisations (dashboards and reports fort the internal client)
  • providing technical support for reporting tools and dashboards
  • working with teams across the company to understand what they need to improve in terms of their it, process and data

Nasze wymagania

  • bachelor's or master's degree in finance, it, business, engineering, or any similar discipline with a clear analytical bias
  • passion for digitalisation, along with good analytical skills and systemic thinking
  • skills in powerbi and practical knowledge in: vba, sql, python
  • knowledge in robotic process automation will be an advantage
  • ability to manage a variety of tasks concurrently and show flexibility in order to meet delivery timeframes
  • strong collaboration skills for working effectively in teams to find innovative solutions
  • excellent communication and interpersonal skills
  • positive, enthusiastic, can-do demeanour
  • very good command of english

Co chcemy ci zaoferować?

  • employment contract

  • stability of employment in a company which is a part of Porsche Holding

  • opportunities for development within the company

  • free English and German language training

  • interesting and challenging work in a dynamically growing company

  • work in a diverse and experienced team

  • private medical care, Multisport, life insurance

  • discounts on company products and services

Benefity

Masz możliwość rozwoju

Masz pewność, że dbamy o Twój rozwój – ponieważ każdy ma potencjał.

Szkolisz się w kraju i za granicą

Poszerzasz swoją wiedzę na szkoleniach produktowych – w kraju i za granicą, gdyż uwielbiamy ludzi z szerokimi horyzontami.

Rozwijasz umiejętności miękkie

Oprócz wiedzy możesz rozwijać swoje kompetencje miękkie – wierzymy, że asertywność czy zarządzanie zespołem to bezcenne umiejętności!

Uczysz się języków obcych

Szlifujesz języki obce na miejscu, w naszej siedzibie – żeby było Ci po drodze. ;)

Masz dostęp do opieki medycznej

Zdrowie nigdy nie było tak ważne, dlatego chcemy Ci zapewnić prywatną opiekę medyczną. Dodatkowo możesz skorzystać z ubezpieczenia na życie i karty Multisport.

Aplikacja na stanowisko została wysłana!
Wystąpił błąd! Nie udało się wysłać formularza. Spróbuj ponownie.
Aby wysłać formularz zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych.